لوازم آشپزخانه چوبی

نمایش 1–9 از 10 نتیجه

لوازم آشپزخانه

دنیای لوازم آشپزخانه گسترده و متنوع است و شامل همه چیز از ملاقه‌های ساده تا وسایل برقی پیشرفته است. در اصل، همه چیز درباره ابزار و تجهیزاتی است که ما برای آماده‌سازی، پخت و پز و سرو غذا استفاده می‌کنیم. اما ظروف آشپزخانه فقط کاربردی نیستند؛ فرهنگ‌های آشپزی، ترجیحات شخصی و حتی اهداف ما را بازتاب می‌دهند.

ضروریات هر آشپزخانه شامل ظروف پخت برای روش‌های پخت مختلف است: قابلمه‌ها و تابه‌ها برای جوشاندن، تفت دادن، سرخ کردن و پختن؛ چاقو‌ها برای خرد کردن، برش دادن؛ و وسایل برای هم زدن، مخلوط کردن و سرو. فراتر از این اصول، امکانات بی‌شمار است. از ابزار‌های تخصصی مانند انواع گوشت کوب چوبی و وردنه‌های ساده و وردنه فرانسوی تا وسایل کوچک برقی مانند مخلوط کن‌ها و خرد کن‌های غذا، هر مورد به نیاز‌ها و سبک‌های پخت خاص خود پاسخ می‌دهد.

جنس لوازم آشپزخانه نقش حیاتی در ظروف آشپزخانه دارد. تأثیرگذاری آن بر ماندگاری، توزیع حرارت و حتی تکنیک‌های پخت است. از فولاد ضد زنگ کلاسیک و چدن تا پوشش‌های نچسب مدرن و گزینه‌های سرامیکی و لوازم آشپزخانه چوبی، هر ماده مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارد. عواملی مانند دفعات استفاده، بودجه و نتیجه پخت مورد نظر را در انتخاب خود در نظر بگیرید.

پایداری یک جنبه فوق‌العاده مهم از لوازم آشپزخانه است. به دنبال مواد دوستدار محیط زیست مانند فولاد بازیافت شده یا بامبو یک تکه و چوب اصل باشید و در نظر داشته باشید که برای آسیب کم‌تر به محیط زیست، از مواد با دوام مثل لوازم آشپزی فولادی و یا زیست تخریب‌پذیر مثل لوازم آشپزخانه چوبی ولی با طول عمر بالا و با کیفیت استفاده کنید. علاوه بر این، حمایت از هنرمندان محلی و کسب و کار‌های کوچک تولیدی لوازم آشپزخانه چوبی حوزه صنایع دستی چوبی باعث قوت قلب آن‌ها خواهد شد.

در نهایت، جنس و نوع استفاده ظروف آشپزخانه یک سلیقه شخصی است. تنها ابزار مهم نیست؛ مهم اشتیاق و خلاقیتی است که شما آن را به آشپزخانه خود می‌آورید.

لوازم آشپزخانه چوبی

دنیای شگفت چوبی: روح طبیعت در آشپزخانه شما
شمایی که می‌خواهید گرما و زیبایی طبیعت را از یاد نبرید از لوازم آشپزخانه چوبی استفاده کنید!

این گزینه کلاسیک چندین مزیت دارد:

دوست دار محیط زیست: چوب یک منبع تجدید‌پذیر است و نسبت به برخی از پلاستیک‌ها و فلزات، گزینه‌ای پایدار است.

لطیف بر روی ظروف: بر خلاف وسایل فلزی، چوب سطوح ظریف مانند تابه‌های نچسب و دیگر را خراش نمی‌دهد.

جذاب از نظر زیبایی‌شناسی: چوب به هر آشپزخانه‌ای جذابیت و گرمای روستایی می‌افزاید و با سبک‌های مختلف طراحی سازگار است.

تنوع وسایل آشپزخانه چوبی فراتر از قاشق و ملاقه‌های ساده است.  

تنوع وسایل آشپزخانه چوبی فراتر از قاشق و ملاقه‌های ساده است.

تخته خرد کن:

از چوب‌های سخت مانند راش، توسکا و آزاد تخته برش چوبی و تخته گوشت و تخته برش با کیفیت ساخته می‌شود. از تخته گوشت‌های پلاستیکی و بامبو دوری کنید چون زیر برش چاقو خرد می‌شود و آلودگی وارد غذای شما می‌شود.

انواع لوازم چوبی:

ملاقه، گوشت کوب چوبی، و وردنه ساده و وردنه فرانسوی چوبی در اشکال و اندازه‌های مختلف موجود هستند، هر کدام برای کار‌های خاص مناسب هستند. چوب‌های محبوب عبارتند از راش، آزاد و توسکا و گردو می‌باشند.

ظروف سرو چوبی:

انواع سینی چوبی، کاسه چوبی، انواع میوه خوری‌های چوبی و اردو خوری‌ها.

انواع ارگانایزر‌های چوبی:

انواع نگهدارنده‌های بشقاب، جا لیوانی چوبی و جا حوله‌ای از این دست موارد هستند.

به خاطر داشته باشید، مراقبت مناسب برای وسایل آشپزخانه چوبی ضروری است. به صورت منظم وسایل خود را بشویید و خشک کنید، و گاهی اوقات آن‌ها را با روغن معدنی گرید خوراکی روکش کنید تا زیبایی و طول عمر آن‌ها را حفظ کنید.

لوازم آشپزخانه چوبی، گرمای طبیعت را به همراه کاربرد‌های زیاد آن‌ها برای شما به ارمغان می‌آورد.

فروشگاه لوازم آشپزخانه چوبی یونیتک، با استفاده از استادکاران صنایع دستی چوبی مازندران این لوازم چوبی آشپزخانه را با بهترین کیفیت ساخت از سخت‌چوب‌هایی مانند راش و توسکا تولید نموده است.